Bőrünk védelmet nyújt a biológiai tényezőkkel (potenciálisan patogén mikrobák), számos kémiai tényezőkkel (maró, irritáló és allergizáló anyagok) és a fizikai tényezőkkel (napfény, ionizáló sugárzás, infravörös sugárzás, mechanikai és hőhatások) szemben.
A BioAtopic összetevői a következő jótékony hatással bírnak:
Homoktövis: Antioxidáns tulajdonságainak köszönhetően serkentik a bőr és a kollagén regenerálódását, valamint magas hidratáló és nyugtató hatásának következtében ideális az atópiás bőr kezelésére. Javítja annak szerkezetét, csökkenti a viszketést és a bőrfelület érdességét, valamint kiegyenlíti a bőr tónusát.
Tömjén: Biológiai tulajdonságai hasznosak a bőr számára, mivel erős gyulladáscsökkentő hatást fejtenek ki és gátolják a kollagén lebomlását, nyugtató hatást biztosítanak, miközben elősegítik a bőrrétegek helyreállítását.
Fekete kömény: A feketekömény rendkívül jótékony tulajdonságokkal rendelkezik a bőrön. Védi a bőrrétegeket az oxidációtól és serkenti a hámosodást, javítva a bőr természetes működését és pigmentációját.
Indiai akác: Antiszeptikus tulajdonságokkal rendelkezik, amely antimikrobiális, antioxidáns (a bőr revitalizációját elősegítő) és hidratáló hatása révén segít megvédeni a bőr szerkezetét. Hatékonyan felszívódik a bőr mélyebb rétegébe, segít helyreállítani a vízháztartás egyensúlyát, csökkenti a szárazságot.
Mi az az atópiás dermatitisz?
Az atópiás dermatitisz (röviden AD) krónikus és visszaeső gyulladásos bőrbetegség, amely az élet korai szakaszában kezdődik. Előfordulásának gyakorisága 15-30%, és különösen gyakori a gyermekek körében, akiknél az AD már az első életévükben elkezdődhet. Az atópiás dermatitisz a bőr felsőrétegére van hatással.
Mik az atópiás dermatitisz tünetei?
A fő tünet az állandó viszketés és bőrszárazság egész nap, amely éjszaka gyakran súlyosbodik, ezzel álmatlanságot, ingerlékenységet és kimerültséget okozva.
Az akut fázisra jellemzőek a szivárgó, kéregszerű és erodált hólyagok vagy papulák az erythemás plakkokon. A félheveny, gyors lefolyású fázisban rendszerint vastag és exoriált plakkok képződnek, míg a krónikus fázisban exoriált, lichenifikált (liquefied) és enyhén pigmentált plakkok jellemzőek.
Mi okozza az atópiás dermatitiszt?
Az atópiás dermatitisz több tényező eredménye lehet, mint például a környezeti ártalmak, a bőr természetes működésének megváltozása (különösen a faggyú mennyisége és a bőrsejtek differenciálódása), vagy akár az immunrendszer működésének változása.
Hogyan kezelhető a betegség?
Az AD javítását célzó helyi stratégiák közé tartozik a bőr hidratálása, valamint a gyulladás megfékezése és a bőr szerkezetének megújítása a bőrpuhítószerek alkalmazásával. A lokális szteroidokkal végzett kezelések mellékhatásokkal vagy időnkénti kiújulással járnak. Ezért jelenleg érdeklődés mutatkozik a természetes összetevőkön alapuló új gyulladáscsökkentő szerek iránt.
;
Megéri regisztrálnia!
Regisztráció esetén minden vásárlása után hűségpontokat kap. További részletekért klikk ide!